Eva Alner Jízdná

Showreel k filmu PohaniHerecký showreelReklamní showreelPohádka pro Vyslovuj.czVideoklip - David Deyl - Naděje se vrátíUkázka orientálního tancerozhovor pro Divadlo MA
Herečka, zakladatelka a producentka Estela Productions.
Rodačka z Ostravy, kde vyrůstala a pak také vystudovala Janáčkovu Konzervatoř, obor hudebně-dramatický. Během studia hostovala v divadlech Petra Bezruče a ve Slezském divadle v Opavě. Po absolvování školy nastoupila do angažmá v Zapadočeském divadle Cheb, poté následovalo angažmá v Horáckém divadle Jihlava. Po pěti a půl letech v divadlech se rozhodla pro trochu volnosti a přestěhovala se do Prahy, kde podlehla kouzlu orientu – studovala orientální tanec u předních českých tanečnic (Shereen, Paty, Eglal), vystupovala a posléze i učila břišní tance.
Současně vystupovala také s taneční skupinou Saltatio Vitae (historické a cikánské tance). Mimo divadlo, výuku a tanec, moderovala taneční soutěže, namluvila komentáře k tanečním výukovým DVD, ztvárnila roličky v seriálech a natočila několik komerčních reklam.
Po několikaleté “umělecké” pauze, kdy se věnovala především rodinnému životu (má tři děti: Lilien, Samuela a Ernesta) a kdy žila v zahraničí (Izrael, Slovensko), se stěhuje zpět do Prahy a pozvolna se vrací ke své herecké profesi.
Na začátku roku 2018 zakládá produkční společnost Estela Productions a začíná se mimo hraní věnovat i producentské a produkční činnosti. Její první producentskou, produkční, ale také divadelní (hereckou) prací po návratu, je divadelní představení v režii Marianny Arzumanové, s názvem “Traktát o lásce”, které se pak několik sezón hrálo v Divadle v Celetné a Řeznické.
Traktát o lásce
V roce 2019 začala natáčet jednu z hlavních ženských rolí ve filmovém projektu Pohani, režie Olga Dabrowská. Natáčení filmu se díky covidu několikrát posunulo a českou premiéru by měl mít na podzim 2023.
Pohani - první ukázka + foto + info
Na podzim 2019, v Divadle v Celetné, uvedlo Divadlo MA novou detektivní hru Zakopaný pes, kde Eva hraje jednu z hlavních ženských rolí, postavu Olwen. Aktuální termíny představení najdete na stránkách Divadla MA.
Zakopaný pes - info + termíny představení